Пилешко

Mени

-Предјадење-

ОРДЕВЕР
(Пршута,чаден колбас,кулен,галички кашкавал и сирење)
ПИТА
(Домашна пита со праз и сирење сервирана со традиционален пинџур и макало)

-Салата-

МЕШАНА САЛАТА
(Зелка,морков,краставица,домат,цвекло,рукола)

-Главно јадење-

ПИЛЕШКО „СТОБИ“
(Сецкано пилешко во кари сос со печурки и кашкавал)

-Десерт-

Чизкејк
(Торта од сирење сервирана со сируп од јагоди)

ВИНА

- Ркацители
- Шардоне
- Аминта
- Вранец Веритас

700 денари